П`ятниця, 29.03.2024, 09:34
Вітаю Вас Гість | RSS

Регіональний центр професійно-технічної освіти №1 м.Кременчука

Історія

Регіональний центр професійно-технічної освіти №1 м.Кременчука
В зв'язку з наказом Міністерства освіти і науки України від 5 вересня 2016 роу № 1075 "Про реорганізацію професійно-технічних навчальних закладів Полтавської області, зміни типу і назви державного навчально закладу" у січні 2017 році два навчальні заклади  ПТУ №6 та Кременчуцький ліцей сфери послуг шляхом реорганізації були приєднані  до ДНЗ "КПЛНП", внаслідок чого створений навчальний заклад отримав назву Регіональний центр професійно-технічної освіти № 1 м.Кременчука.
В свою чергу Державний навчальний заклад "Кременчуцьий ліцей нафтопереробної  промисловості"має славну і складну історію, яка включає в себе діяльність двох навчальних закладів: професійних училищ №19, №11.
   В 1997 році два училища були ліквідовані у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 29.05.1997 р. № 526 "Про вдосконалення мережі виших та професійно-технічних закладів". На їх базі було створено ДПТУ № 19. З листопада 2003 року це училише було реорганізовано за наказом Міністерства освіти і науки № 713 від 27 жовтня 2003 року в Кременчуцький професійний ліцей нафтопереробної промисловості. 
   Училище № 19, яке існувало до об'єднання з ПТУ № 11, було засновано за наказом Державного комітету Ради Міністрів УРСР з професійно-технічної освіти від 5 травня 1966 р. № 62 відповідно до пропозиції Кременчуцької міської Ради, Кременчуцького нафтопереробного заводу. На той час училише мало такі підприємства - замовники:
  • Кременчуцький нафтопереробний завод;
  • Трест „Харківстальконструкція".
   20 липня 1966 року введена в дію перша черга нафтопереробного заводу, а 3 жовтня цього року гостинно відкрило двері Кременчуцьке технічне училише №11. До навчання приступило 300 юнаків та дівчат, які здобували такі професії:
  • помічник оператора технологічних установок;
  • слюсар контрольно-вимірювальних приладів;
  • апаратник сажового виробництва;
  • слюсар по ремонту технологічного обладнання;
  • електромонтер.
   У   1971    році   училише   переходить   на   підготовку   кадрів одержанням середньої освіти за такими спеціальностями:
  • монтажник конструкцій, електрозварювальник;
  • штукатур — маляр;
  • слюсар контрольно-вимірювальних приладів;
  • оператор технологічних установок; -електрогазозварювальник;
  • слюсар по ремонту технологічного обладнання;
  • електромонтер по ремонту та обслуговуванню електрообладнання.
   У період з 1966 р. по 1997 р. училишем було підготовлено 9375 кваліфікованих спеціалістів. Багато з них продовжили навчання аиших навчальних закладах України і стали передовиками та новаторами виробництва.
    Училище  №11   до  ліквідації  здійснювало   підготовку  кадрів такими спеціальностями:
  • - штукатур - плиточник;
  • - маляр - монтажник;
  • - маляр - оформлювач;
  • - столяр - тесляр;
   Кадри готувалися для будівельного тресту №3 м. Кременчука, який в 1961 році був реорганізований в трест "Жременчукнафтохімбуд". Молодих спеціалістів готували досвідчені колективи інженерно - педагогічних працівників на чолі директорами Кравченком Григорієм Микитовичем та Шапкою Григорієм Гавриловичем.
    Співробітники Мельникова Н. П., Дем'яненко М.Г., Байбуза М.С., Марушева О.І, Самойленко О.А, Картіна Н.М., Москалик К.Ф., Калюжний В.М., Лисицький Л.П., Громова Л.А., Гавриленко І.Г. виховували молоде покоління своєю особистістю, своїми знаннями любов'ю, своїм відношенням до світу.
Учителю ! Вклоняюся доземно 
Перем великим іменем твоїм 
Вже проростають ті маленькі зерна 
Під поглядом, як сонце, золотим 
Учителю ! Ти наче нездоланність 
Крізь все просієш іскру доброти, 
Щоб засвітить у серденьку дитячім
 Вогонь священний розуму и краси.
   Особливу роль в становленні і розвитку навчального закладу відіграв Бацевич Іван Васильович, що займав посаду директора ПТУ -19 із серпня 1969 року по вересень 1991 року. Ветеран Великої Вітчизняної війни, орденоносець, умілий керівник, досвідчений педагог, організатор і наставник молоді, нагороджений знаком „Відмінник профтехосвіти СРСР". Йому вдалося за короткий час не тільки побудувати новий корпус училища, майстерні, оснащені необхідним обладнанням, гуртожиток, а й створити колектив однодумців. Училище стало знаним не тільки в місті, а й у Полтавській області.
Хай роки минають, мов хмари осінні 
Лишаючи в серці І в пам'яті слід 
Хай Ваша професія буде вічна и нетлінна, 
Хай славиться завжди учительський рід.
 
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz