Вівторок, 07.05.2024, 12:58
Вітаю Вас Гість | RSS

Регіональний центр професійно-технічної освіти №1 м.Кременчука

Каталог файлів

Головна » Файли » Методична скарбниця » Статті

Звіт директора
[ Викачати з сервера (26.3 Kb) ] 13.06.2013, 11:10
З В І Т

директора ДНЗ «Кременчуцького професійного ліцею
нафтопереробної промисловості»
Крутько Валентини Петрівни
про роботу на посаді за 2009-2013 рр.
 
Державний навчальний заклад «Кременчуцький професійний ліцей нафтопереробної промисловості» (ДНЗ «КПЛНП») є складовою частиною системи професійно-технічних навчальних закладів Полтавської області по підготовці висококваліфікованих робітників. Навчальний процес здійснюється згідно з Конституцією України, Статутом Державного навчального закладу «Кременчуцький професійний ліцей нафтопереробної промисловості», Законами України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту» та «Національною доктриною розвитку освіти України в XXI столітті», Положенням «Про організацію навчально-виробничого процесу в ПТНЗ», іншими нормативно-правовими документами галузі освіти.
 
З 2009 р. педагогічний колектив працює над єдиною методичною проблемою «Удосконалення системи розвивального навчання». Постійно проводиться робота по вдосконаленню навчально-виховного процесу на основі впровадження інноваційних технологій, застосування нових матеріалів і технологій, забезпечення реалізації нових підходів до організації навчально-виробничого та виховного процесу в ліцеї.
 
Проводяться заходи по реалізації основних напрямків модернізації освіти з урахуванням вимог сучасного інформаційно-технологічного суспільства, забезпечення економічних і соціальних гарантій, професійної самореалізації педагогічних працівників та затвердження їх високого соціального статусу в суспільстві.
 
Державний навчальний заклад «Кременчуцький професійний ліцей нафтопереробної промисловості» здійснює освітню діяльність, пов’язану з наданням професійної підготовки з робітничих професій:
- Лаборант хімічного аналізу.
- Приладист, слюсар контрольно-вимірювальних приладів та автоматики.
- Оператор технологічних установок, приладист.
- Електрогазозварник.
- Реставратор декоративних штукатурок та ліпних виробів. Монтажник гіпсокартонних конструкцій.
- Кухар.Офіціант.
 
В 2010 році проведена атестація ДНЗ «Кременчуцький професійний ліцей нафтопереробної промисловості».
 
Поновлені ліцензії з усіх професій, за якими тривалий час проводиться підготовка кваліфікованих робітників.
 
Три роки як проліцензовані та вдало проводиться підготовка кваліфікованих робітників за новими професіями будівельного напрямку, а саме: «Реставратор декоративних штукатурок та ліпних виробів. Монтажник гіпсокартонних конструкцій».
 
В 2013 році проліцензовані нові інтегровані професії: «Лаборант хімічного аналізу. Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу», «Електрогазозварник. Слюсар із збирання металевих конструкцій».
 
Відповідно до Державних стандартів, за Типовою базисною структурою педагогічними працівниками ліцею оновлені та затверджені навчальні плани та програми.
 
Проведена апробація та затверджені Державні стандарти за професіями «Приладист», «Оператор технологічних установок», розроблені нові робочі навчальні плани.
 
Основним принципом є виховання громадян України, які здатні брати активну участь у суспільно-політичному та соціально-економічному житті із врахуванням вимог сьогодення.
 
Навчально-виробничий процес
- ґрунтується на принципах педагогіки, демократизму, незалежності від політичних, громадських, релігійних об'єднань, спільній діяльності педагогічних працівників та учнів, батьків, колективів підприємств,
- складається з природно-математичної, гуманітарної, загально-технічної, професійно-технічної , професійно практичної підготовок, фізичного виховання, позаурочної роботи з учнями,
- включає єдину систему планування, організації, обміну навчально-виробничого процесу та проведення поточного, проміжного і вихідного контролю знань, умінь та навичок учнів, їх кваліфікаційний рівень.
 
Значна увага приділяється організації виховної роботи, складовою частиною якої є:

- культурно-масові заходи (проведення урочистих зборів ліцею з нагоди державних та ліцейних свят, участь художньої самодіяльності у міських та обласних заходах, участь учнів у роботі гуртків технічної творчості, проведення КВК, «Учень року»,«Ідеальна пара», «Міс Ліцею», «Міс Гуртожиток», «День Святого Валентина», тематичних вечорів, дискотек).

- патріотичне та громадське виховання (виховні години , урочисті зібрання, акція «Грані добра» (допомога ветеранам Великої Вітчизняної війни), заходи до Дня міста, святкові концерти, лінійки пам’яті, зустрічі з ветеранами війни, походи до могил загиблих воїнів , зустрічі з відомими людьми міста)

- пропаганда здорового способу життя (організація роботи спортивних секцій, проведення ліцейних змагань по різним видам спорту, участь у міських та обласних спортивних змаганнях, бесіди, виховні години, лекції, зустрічі з лікарями-фахівцями, відомими спортсменами міста, організація наглядної агітації, виготовлення буклетів «За здоровий спосіб життя» )

- превентивне виховання (організація проведення лекцій з психологом, представниками правоохоронних органів, робота ради профілактики правопорушень, організація роботи з учнями-сиротами та їх опікунами, з учнями, схильними до правопорушень, проведення акцій «Молодь проти тютюнопаління», тижнів антиалкогольної та антинаркотичної пропаганди, тижнів безпеки руху дітей, рейди перевірок відвідування занять учнями )

- екологічне виховання (тематичні виховні години, бесіди, семінари, круглі столи, участь в екологічних суботниках, трудовий десант «Мій вклад в покращення екологічного становища в ліцеї та місті, екологічна акція «Затишок»)

- сімейно-родинне виховання (виховні години, батьківські збори, залучення батьків до проведення заходів у ліцеї, проведення заходів до Дня Матері, організація роботи університету правових знань для батьків та учнів ліцею)

- профорієнтаційна робота (проведення днів відкритих дверей, виготовлення агітаційного матеріалу, залучення учнів та їх батьків до профорієнтаційної роботи, виступи педагогічних працівників ліцею на батьківських зборах в школах міста, району, області, проведення профорієнтаційних конкурсів, зустрічей учнів ліцею з учнями шкіл, співпраця із службою центра зайнятості м. Кременчук, Управлінням освіти м. Кременчук)

Протягом останніх років навчальний заклад постійно виконує план щодо обсягів державного замовлення у відповідності до ліцензованих професій та укладених угод з замовниками кадрів.
За 2009-2010 н.р. згідно плану прийому учнів на навчання у ДНЗ «КПЛНП» прийнято 210 чоловік.,
2010-2011н.р. - 240 учнів,
2011-2012н.р. - 266 учнів,
2012-2013н.р. - 249 учнів ,
що становить 100% виконання державного замовлення щорічно.
 
Контингент в середньому складає 600 учнів . З метою виконання державного замовлення та створення відповідних умов навчання ліцеєм контролюється вчасне укладання договорів з підприємствами , замовниками кадрів, різних форм власності для навчання майбутніх працівників та проходження виробничої практики учнями ліцею.
 
Професійний ліцей - єдиний професійно-технічний навчальний заклад в області, який проводить підготовку спеціалістів для ПАТ «Укртатнафта» та інших підприємств з професій нафтохімічного профілю. З лютого місяця розпочато набір учнів на 2013-2014 навчальний рік. Станом на 17.05.2013 р. виявили бажання вступити до ліцею 152 учні, випускники шкіл, ( 56%).
 
Протягом 2009-2013 років щорічно проводиться випуск кваліфікованих робітників ( 2009 – 2010 н.р.- 238 учнів, 2010 – 2011 н.р .- 242 учнів, 2011 – 2012 н.р.-209 учнів, 2012 – 2013 н.р.-262 учні) з професій, які користуються попитом на ринку праці: «Електрогазозварник», «Кухар, офіціант», «Реставратор декоративних штукатурок та ліпних виробів. Монтажник гіпсокартонних конструкцій», «Оператор технологічних установок, приладист», «Приладист, слюсар контрольно-вимірювальних приладів та автоматики», «Лаборант хімічного аналізу».
 
Сьогодні йде підготовка до Державної кваліфікаційної атестації 2013. 262 учні отримали затверджені теми, пишуть дипломні роботи, готують креслення та презентації. Учні-випускники з високим рівнем знань отримують дипломи з відзнакою:
2009 – 2010 н.р.-20 учнів,
2010 – 2011 н.р.-13 учнів,
2011 – 2012 н.р.-12 учнів,
2012 – 2013 н.р.-24 учні (прогноз)
 
Протягом 2009-2013р. постійно оновлювалася матеріально-технічна база навчального закладу за рахунок коштів спеціального фонду (у 2012-2013 році складає 504085,46 грн): навчання та інші бюджетні послуги –344694 грн. , виробнича діяльність та 50% заробітної плати учнів - 159 391грн
 
По загальному фонду за звітний період з 01.09.2012 р. по 01.06.2013 р. надійшло на рахунок навчального закладу 7 661 111 грн.
 
За цей час створено майстерні за професіями «Монтажник гіпсокартонних конструкцій», «Реставратор декоративних штукатурок та ліпних виробів», «Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу», «Слюсар із збирання металевих конструкцій», кабінети електроматеріалознавства, обладнання та основи виробництва, гігієни та санітарії, організації виробництва та обслуговування, лабораторії будівельних матеріалів та кухарів-офіціантів. Переобладнана одна із майстерень електрозварників в майстерню газозварників. Закінчується капітальний ремонт кабінету виховної роботи, закінчені роботи щодо переобладнання кабінетів матеріалознавства, електротехніки, обладнання. Постійно виконуються косметичні ремонти в навчальних корпусах, кабінетах, майстернях, гуртожитку.
 
Оновлюються меблі кабінетів, стенди, дошки.
 
Придбано 34 комп’ютери: 18- у кабінети та майстерні, 1- методичний кабінет, інші для бібліотеки та адмін. персоналу. Навчальні корпуси та гуртожиток підключені мережі Internet.
 
Протягом останнього року придбано електроінструменти побутового призначення. Питання по збереженню, поповненню та поновленню навчально-матеріальної та навчально-методичної бази вирішуються силами колективу навчального закладу та батьківського комітету. За спеціальні та спонсорські кошти придбано:
 
                   
Найменування
Варість
За рахунок яких коштів
1
Придбано обладнання
Сантехнічне обладнання
13682,30
спеціальні кошти
 
 
Електрообладнання
2135,36
спеціальні кошти
2
Відремонтовано обладнання
Ремонт принтера
409
спеціальні кошти
 
 
Ремонт холодильників
2358
спеціальні кошти
 
 
Ремонт катриджів
772,57
спеціальні кошти
 
 
Ремонт електроустановки та заземлення
3663,58
спеціальні кошти
 
 
Заміна електролічильників
12460,51
спеціальні кошти
    Повірка лічильників
1681,6 спеціальні кошти
3 Придбано інструментів      
4 Придбано матеріалів
4,1 Для виробничої діяльності Будівельні матеріали для навчальних цілей 3759,87 спеціальні кошти
4,2 Для поточного ремонту Будівельні матеріали для поточного ремонту 18039,93 спеціальні кошти
 
Колективний договір прийнятий 17.11.2011 р. на зборах трудового колективу Державного навчального закладу «Кременчуцький професійний ліцей нафтопереробної промисловості» терміном на 3 роки. Колективний договір на 2012-2014 роки адміністрацією та трудовим колективом Державного навчального закладу «Кременчуцький професійний ліцей нафтопереробної промисловості» зареєстровано Департаментом праці та соціального захисту населення виконкому Кременчуцької міської ради (реєстраційний номер 438 від 27.12.2011р.)
 
Усі вимоги, передбачені пунктами колективного договору виконувались, як зі сторони адміністрації, так і зі сторони профкому, а саме: - забезпечувалась зайнятість працівників:
- надавались відпустки працівникам (основні та додаткові):
- згідно колективної угоди надавалась матеріальна допомога на поховання близьких, до ювілеїв, на лікування:
- вчасно виплачувалась заробітна плата згідно тарифних ставок, посадових окладів, доплати та надбавки:
- створювались здорові та безпечні умови праці:
- проводились заходи щодо забезпечення житлово-побутового, культурного та медичного обслуговування.
 
Теоретичну підготовку учнів здійснюють 21 викладач. Всі мають відповідну фахову вищу освіту. Із них: 10 викладачів предметів загально технічної та професійно-технічної підготовки та 11 викладачів загальноосвітніх дисциплін. Якісний склад педагогічних працівників: 11 викладачів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 5 викладача – «спеціаліст І категорії», 1 викладача – «спеціаліст II категорії» 4 викладач – «спеціаліст», 2 викладача – педагогічне звання «вчитель методист», 7 викладачів мають педагогічне звання «старший викладач».
 
Професійно практичну підготовку проводять майстри виробничого навчання. Загальна їх кількість складає 35 чоловіки, всі мають фаховий рівень 4-5-6 розрядів з виробничої кваліфікації, з них : · вищу освіту мають 14 чоловік,
· середньо - технічну освіту - 21 чоловіки.
 
Педагогічні звання «Майстер виробничого навчання I категорії» -14 чол., «Майстер виробничого навчання II категорії» - 4 чол., «Майстер виробничого навчання спеціаліст» -17 чол..
 
Педагогічні працівники відповідно до графіків своєчасно проходять підвищення кваліфікації та стажування. Свій кваліфікований рівень інженерно-педагогічні працівники підвищують на курсах у Полтавському обласному інституті післядипломної освіти ім. Остроградського, методом стажування на підприємствах м. Кременчука, навчаються у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах.
 
Працівники, які зараховані до кадрового резерву на посаду директора, пройшли підвищення кваліфікації в м. Києві.
 
Важливим етапом роботи педагогічного колективу є розробка комп’ютерних презентацій та їх використання, що в свою чергу дає можливість на уроках приділяти більше уваги самостійній роботі учнів.
 
Педагогічний колектив займає активну життєву позицію. Завдяки майстерності педагогічних працівників, приймали участь в обласних заходах, а саме:
· у конкурсі на кращий інноваційний урок;
· в обласному огляді-конкурсі електронних засобів навчання професійної спрямованості «Мультимедійний простір профільної освіти»;
· у І Всеукраїнському конкурсі «Творчий учитель – обдарований учень»;
· в олімпіаді з предмету «Історія України»
· у республіканському етапі ІІ Міжнародного мовно – літературного конкурсу серед учнівської та студентської молоді ім.Т.Г. Шевченка
· у конкурсі кращого знавця української мови ім. П.Яцика,
· у конкурсі Міністерства юстиції.
· у міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру».
· у Всеукраїнському інтерактивному історичному конкурсі «Лелека»
· у конкурсі класних керівників.
· у конкурсі на кращий гуртожиток.
· у конкурсі вихователь гуртожитку.
· у конкурсі на кращий виховний захід про здоровий спосіб життя від журналу "Профтехосвіта”.
· у конкурсі «Краєзнавча робота»
· у конкурсах професійної майстерності з професій «Електрозварник», «Монтажник гіпсокартонних конструкцій», «Кухар»,
· у конкурсі «Моральний вчинок»,
· юних читців і літераторів «Коли плачуть тюльпани»,
 · конкурс на кращі знання трудового права і т.д.;
 
15 найкращих учнів навчального закладу з 2011 року додатково до основної стипендії отримують від ПАТ Укртатнафта стипендію ім. першого директора Кременчуцького НПЗ Пригорнєва І. Г., розміром 800 грн..; 4 учні – стипендію обкому профспілок нафтохімічної галузі, розміром 100 грн..
 
Завершено навчання педколективу за програмою Intel. В ліцеї працює 2 школи передового досвіду та 5 методичних комісій. Працює творча група, щодо проведення моніторингового дослідження стану і розвитку ДНЗ «КПЛНП».
 
Дійовою формою обміну досвідом було проведення відкритих уроків, предметних тижнів з професії та конкурсів професійної майстерності. Як показав аналіз діяльності педколективу, навчальний рік пройшов організовано над вирішенням спільної навчально-педагогічної проблеми – якісної підготовки молодих робочих кадрів.
 
Велика увага приділяється і роботі психолога. Так під керівництвом психолога ліцею Бурдак Є.Ф. проводились психолого-педагогічний семінари, педагогічні години.
 
У цьому році свою творчу майстерність ліцеїсти в черговий раз підтвердили у звітному концерті художньої самодіяльності /Керівник Михиденко І.М./ та по спортивним змаганням /керівник Кудряшов В.А./ майже в усіх видах спорту серед ПТНЗ області.
 
За підсумками роботи за 2009 – 2013 н.р. проведені підсумкові виставки методичних розробок, конкурсних робіт, паспортів кабінету, ознайомлення колективу з кращими атестаційними матеріалами. Завдяки ентузіазму викладачів, опубліковані статті в різних виданнях; пишуться, розробляються посібники, збірники.
 
Дотримання вимог нормативно-правових актів щодо створення та забезпечення умов праці педпрацівників регламентуються статутом, колективним договором, які розроблені та затвердженні на основі : Законів України "Про освіту", "Про професійно-технічну освіту", "Про загальну середню освіту", "Про охорону праці", "Про колективні договори і угоди" та інших нормативно-правових документів.
 
 Державне майно використовується ефективно, тільки за призначенням. Своєчасно ремонтуються будівлі, приміщення та утримуються в належному стані завдяки відповідальному відношенню до посадових обов’язків працівників господарчої служби. Поновлені інструкції з охорони праці.
 
В ліцеї існує система правової освіти та виховання, яка охоплює учнів, батьків та викладачів. Як наслідок цілеспрямованої роботи - відсутність у навчальному закладі випадків правопорушень, порушень правил техніки безпеки та травматизму.
 
Для всіх працівників розроблені посадові інструкції. Порушення виконавчої та трудової дисципліни відсутні.
 
 
Директор ДНЗ «КПЛНП»                                            В.П.Крутько
Категорія: Статті | Додав: KPLNP
Переглядів: 872 | Завантажень: 118 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz